6 odsłon „czarnego złota” od marki THALION

Nazwa „czarne złoto” nie do końca może kojarzy się z kosmetologią, ale jak za chwilę udowodnię, ma z nią wiele wspólnego. Cóż się kryje pod tą nazwą?

Odpowiedź jest prosta: węgiel – najnowszy składnik aktywny, dzięki któremu nasza skóra odzyskuje równowagę i blask. Marka Thalion poszła o krok dalej, przygotowując wyjątkowy produkt - pilingującą maskę 2 w 1 -  DETOX SCRUB MASK 2 IN 1.

6 odsłon DETOXU

1.       Węgiel – a właściwie jego aktywna forma. To węgiel w najczystszej postaci, występujący w formie sadzy i częściowo drobinek grafitu. Jest to substancja całkowicie pozbawiona toksyn, która jednocześnie posiada  zdolność do ich absorpcji (pochłaniania). Dobrze radzi sobie także z nadmiarem sebum oraz innymi zanieczyszczeniami występującymi na skórze. Dodatkowo węgiel to znany składnik o działaniu: antybakteryjnym, przeciwzapalnym, kojącym i  rozjaśniającym. Stosowany w odpowiedni sposób niweluje  zaskórniki oraz łagodzi zmiany zapalne na skórze, nie powodując podrażnień i nie naruszając bariery ochronnej. Reasumując, jest doskonałym i w 100% naturalnym surowcem kosmetycznym.

2.       Kamień wulkaniczny – w postaci drobinek pilingujących. Ich zawartość w składzie produktu to gwarancja wysokiego oczyszczenia, nawilżenia, wygładzenia i odżywienia skóry. Kamienie wulkaniczne świetnie radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń i złuszczaniem martwego naskórka. Powstają w procesie krystalizacji lawy i  zawierają w sobie moc drobnych, różnorodnych minerałów. Z punktu widzenia ekologii to także bardzo cenny składnik o właściwościach biodegradowalnych – co wpływa na zmniejszenie zanieczyszczenia oceanicznych wód i ochronę jej mieszkańców.

3.       Błoto Guerande – pochodząca z południowej Bretanii -  francuskiego zagłębia mineralnego - glinka ma unikalny skład bogaty w minerały i mikroelementy, w tym magnez, sód i cynk, niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Połączenie bogactwa oceanicznych pierwiastków i minerałów oraz substancji organicznych powoduje powstanie perły wśród składników o działaniu kosmetyczno-leczniczym.

4.       Mikronizowane algiFucus Vesiculosus oraz Laminaria Digitata, biorą udział w neutralizowaniu wolnych rodników na poziomie komórkowym. Udrażniają naczynia limfatyczne, wspomagając procesy oczyszczania,  wzmacniają sieć naczyniową i wspomagają syntezę kolagenu. To skarbnice składników aktywnych takich jak:  jod, aminokwasy: prolina, lizyna, glicyna,  mannitol, witaminy A, C, B, E, minerały: potas wapń, magnez, NNKT, dzięki którym wzmacniają funkcje ochronne skóry i zapobiegają jej odwodnieniu.

5.       Korzeń tarczycy bajkalskiej – ochrona i antyoksydacja w jednym ekstrakcie. Naturalny filtr UV - zarówno z zakresu UVA i UVB, bogaty we flawony, posiada właściwości przeciwalergiczne i przeciwzapalne. Zespół flawonoidów pozyskiwanych z tarczycy bajkalskiej posiada zdolność inhibowania tyrozynazy, a w efekcie przeciwdziała powstawaniu plam i rozjaśnia skórę. Hamuje powstawanie stanów zapalnych i przeciwdziała skutkom tych, które już powstały. 

6.       Biała i zielona glinka – dwie najsilniej działające z glinek. Zielona swój kolor zawdzięcza obecności jonów żelaza dwuwartościowego (Fe2+). Wykazuje właściwości antyseptyczne i hamuje namnażanie bakterii fermentacyjnych i gnilnych. Dogłębnie oczyszcza pory oraz reguluje wydzielanie sebum.  Glinka biała to inaczej glinka porcelanowa lub glinka chińska, dzięki  znacznej zawartość glinu posiada właściwości wygładzające i zabliźniające. Wydobywana z niedostępnych miejsc morza jest wolna od zanieczyszczeń - stąd jej antyalergiczne właściwości. Zawiera liczne mikrolementy i sole mineralne: krzemian glinu, aluminium, krzem, wapń, magnez, żelazo, potas oraz sód, likwiduje martwe komórki i stymuluje regenerację tkanek.

Dlaczego DETOX SCRUB MASK 2 IN 1

1. W pełni naturalny skład

2. Ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze

3. Odblokowuje pory

4. Matowi skórę tłustą

5. Delikatnie złuszcza! 

6. Łagodzi podrażnienia

7. Silnie nawilża, regeneruje i ochrania

8. Do każdego rodzaju cery

Pozdrawiam

Marzena


Zobacz podobne wpisy