Micele – liderzy demakijażu!

W ostatnim czasie rynek produktów do demakijażu zawojowały tajemnicze micele. Dość często podczas szkoleń słyszę prośbę o wyjaśnienie działania technologii micelarnej – zatem do dzieła.

Na początek czym są tajemnicze micele i technologia micelarna?

To dość niepozornie wyglądające  małe „perełki”, działające na powierzchni naszej skóry jak magnes. Stanowią połączenie wielu cząsteczek zawieszonych w roztworze wodnym. Wnętrze tej „perełki” znakomicie łączy się z tłuszczami a nie lubi wody. Cześć zewnętrzna odwrotnie. W zetknięciu ze skórą cząsteczki, które lubią tłuszcz, łączą się z wytwarzanym przez gruczoły łojowe sebum, a te drugie z kurzem i innymi zanieczyszczeniami. To powoduje, że micele doskonale radzą sobie ze „zbieraniem” wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń skóry.

Oszczędność czasu i pieniędzy.

Bardzo ważnym aspektem działania produktów w technologii micelarnej jest ich uniwersalność. Można śmiało powiedzieć, że zastępują każdy inny środek służący do demakijażu: mleczko, żel, piankę oraz dodatkowo jeszcze tonik i samą wodę. Kosmetyki micelarne  nadaje się do każdej skóry, a w szczególności do cery wrażliwej.

Bezpieczeństwo stosowania.

Receptury kosmetyków micelarnych przygotowywane są z największą starannością. Bazę płynów micelarnych stanowią często wody termalne lub jak w przypadku marki Thalion – woda morska. Zawierają minimalne ilości środków: barwnikowych, zapachowych czy konserwujących. Produkty w technologii micelarnj nie tylko znakomicie oczyszczają, ale spełniają również funkcję pielęgnacyjną. Szczelna struktura cząstek umożliwia transport do skóry witamin, minerałów i ekstraktów roślinnych, eliminując efekt podrażnienia czy uczucie „ściągnięcia” skóry.  

Bo demakijaż to podstawa pielęgnacji!

Kwestia doboru produktów do demakijażu opiera się na indywidualnych preferencjach. Dlatego, jeżeli tylko wolisz, bez obawy używaj także tradycyjnych produktów i o ich skuteczność nie musisz się martwić. Pamiętaj, by  dokładny demakijaż był staranny i stanowił Twój codzienny wieczorny „rytuał piękna” . Po całym dniu: brud, kurz, pot i resztki kosmetyków zatykają pory skóry, uniemożliwiając jej oddychanie i regenerację. A źle oczyszczona cera staje się poszarzała, zmęczona a przede wszystkim szybciej się starzeje. Dokładny demakijaż pozwala także skórze na przyjęcie odżywczych składników aplikowanych w postaci serum lub kremu.

Odpowiedź Thalion

W ofercie marki Thalion w linii Cleanse & Tone, znajdziecie 2 produkty w technologii micelarnej:

- THV035 MICELLAR CLEANSING WATER - Płyn micelarny do expresowego demakijażu 2 w 1

Micelarna woda oczyszcza i tonizuje skórę w jednym kroku. Polecany do ekspresowego demakijażu cery, praktyczny podczas wakacji, podróży. Nawilża, pielęgnuje i tonizuje skórę, Hypoalergiczny i ultra wydajny, nie wymaga spłukiwania. Produkt w wersji detalicznej. Składniki aktywne: Chondrus crispus, PCA, aminokwasy, Laminaria digitata, Thalasso oligo, ekstrakty , żeńszeń, Ulva lactuca.

- THV034 MICELLAR GEL EYE MAKEUP REMOVER -  Żel micelarny do expresowego demakijażu 2 w 1- Delikatny, ultra wydajny żel do demakijażu oczu, w technologii micelarnej. Perfekcyjnie dobrany do wrażliwych okolic skóry, bez dodatków zapachowych, usuwa pozostałości makijażu, w tym wodoodpornego, bez podrażniania, zachowując naturalne pH skóry. Produkt w wersji profesjonalnej i detalicznej.  Składniki aktywne: Ekstrakt Laminaria Digitata, koper morski, Fucus Vesiculosus, prowitamina B5, allantoina.

Pozdrawiam,

Marzena

PS. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, zostawiajcie komentarze, piszcie do Nas wiadomości, maile. Z chęcią odpowiem.  


Zobacz podobne wpisy