OLIGOSUN - TWÓJ SŁONECZNY PARASOL

Oligosun chroni, nawilża i pozwala bezpiecznie opalać Twoją skórę podczas słonecznych dni.

Thalion rekomenduje szeroką gamę produktów słonecznych, zawierających ekskluzywny morski kompleks OLIGOSUN CX, o szerokich właściwościach ochronnych, nawilżających i antyrodnikowych. Produkty linii ułatwiają bezpieczne opalanie, chronią komórki skóry przed działaniem wolnych rodników, wysuszającym działaniem wiatru i soli morskiej.  Koncepcja nowej linii oparta została na 3 filarach:

1.      Wysokiej protekcji (Filtry UVA & UVB - SPF 30 & 50 + Technologia Light Spectrum Protect)

2.      Ochronie komórkowej (Cell Guard HSP® + Crithmum maritimum - koper morski + Kompleks CPA – polifenole)

3.       Wysokiej sensoryce produktów (Lekka tekstura + Subtelny zapach)

Zastosowanie oksybenzonu (benzofenonu-3) w preparatach przeciwsłonecznych i do pielęgnacji ciała powinno zostać zminimalizowane ze względu na jego toksyczność dermatologiczną i środowiskową, wynika z przeglądu opublikowanego w czasopiśmie Cosmetics Dermatology. Oksybenzon powoduje reakcje alergiczne i jest potencjalnym zagrożeniem endokrynnym mogącym wywoływać chorobę Hirschsprunga. Oksybenzon jest substancją toksyczną dla środowiska powodującą m. in. śmiertelność ryb oraz  bielenie rafy koralowej.

Octinoksat natomiast ma chronić skórę przed starzeniem się pod wpływem słońca. Jednak w rzeczywistości może mieć odwrotne działanie. Co więcej, negatywnie wpływa na układ rozrodczy i pracę tarczycy.


Zobacz podobne wpisy