Skóra na "jet Lag`u"

Pojęcie znane jako „jet lag” kojarzone było dotychczas z podróżami. Tak zwany zespół nagłej zmiany strefy czasowej (jet lag syndrome) pojawiał się w trakcie podróży w kierunku równoleżnikowym (wschód - zachód) i związany był ze zmianą strefy czasowej.

Objawiał się zaburzeniem procesów fizjologicznych zależnych od rytmu okołodobowego (sen, czuwanie, motoryka przewodu pokarmowego, podstawowa przemiana materii) oraz zależne od zmiany dobowego rytmu wydzielania hormonów, przede wszystkim "hormonu snu" melatoniny i „hormonu stresu” kortyzolu. Sygnały i objawy zmian skórnych towarzyszące temu zjawisku  zainteresowały środowisko kosmetyczne, które rozpoczęło monitorowanie problemu. Przeprowadzone badania pokazały najczęstsze problemy wynikające z tego faktu: uczucie ściągnięcia, szorstkość, bladość - wynikającą z gorszego mikrokrążenia, pojawiające się obrzęki oraz mocne odwodnienie skóry.

Wszystkie wymienione symptomy, okazało się, że dotyczą już nie tylko „podróżników ale także osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach czy w okresie zimowym w mocno ogrzewanych budynkach. Wzrost zapotrzebowania na zabiegi  przywracające równowagę skórze i eliminujące wymienione objawy  - zgłaszany przez Klientów gabinetów – nie mógł pozostać niezauważony.

Jak zapobiegać efektowi „jet lag`u”?

Marka Thalion znalazła rozwiązanie. Wystarczy cudownie relaksująca 45 minutowa wizyta w Twoim Gabinecie lub Spa. Zabieg Jet Lag Skin Illuminator przywróci harmonię i natychmiastowy efekt wypoczętej, zrelaksowanej i lśniącej blaskiem cery.

Dlaczego?

  1. Oczyszczenie – przygotowanie skóry stanowi kluczowy moment zabiegu, gdyż tylko dokładna eksfoliacja pozwoli na przyjęcie kolejnych składników aktywnych. A w naszym zabiegu wykonamy peeling prawdziwymi płatkami alg.
  2. Nawilżenie i odżywienie – zapewnia unikatowa kompozycja naturalnych organicznych olei: arganowego, kokosowego, algowego, herbacianego i orzechowego.
  3. Drenaż – dzięki zawartości kofeiny i algi Fucus Vesiculosus, nadmiar płynów, pojawiające się obrzęki, worki i zasinienia  zostają wyeliminowane.
  4. Antyoksydacja – witaminy A, C, E oraz ekstrakt algi Laminaria skutecznie przywraca blask i ochrania skórę przed promieniowaniem UV.
  5. Relax – manualne techniki masażu ramion, karku, dekoltu oraz twarzy, pozwolą zregenerować siły witalne i obniżyć niekorzystne działanie „hormonu stresu”.

Nie czekaj, przygotuj skórę na powitanie wiosny i zapomnij o zimowym „jet lag`u”. A w domowym zaciszu koniecznie wypróbuj efekty maski – Witaminowa Delicja, by na dłużej cieszyć się efektami zabiegu. Zabieg i produkty dostępne w partnerskich Salonach i Spa.

Marzena


Zobacz podobne wpisy