NIEZWYKŁY ŚWIAT ORIENTU I HARMONII

zmysłowa podróż przez egzotyczne masaże, czerpane z kultury dalekowschodniej w trosce o równowagę duszy i ciała.

Lista zabiegów

Oceanie Hawaii Secret

masaż lomi lomi

POLINEZYJSKI MASAŻ CIAŁA

Autorski masaż hawajski powstał w oparciu o inspiracje masażem  Lomi Lomi Nui oraz hawajską metodą pracy z ciałem Kahi Loa. Prezentowany  masaż  jest  zestawieniem rytuału tańca, pracy z ciałem i uzdrawiającego dotyku.

Lomi Lomi to prastary, świątynny masaż pochodzący z Hawajów, łączący w sobie wiedzę, doświadczenie oraz  mądrość Kahunów - mistrzów masażu. Lomi Lomi jest masażem całościowym, którego celem jest rozluźnienie napiętych partii ciała, powstałych w wyniku stresów i długotrwałych napięć, a także usuwanie blokad w jego wnętrzu, gdyż ciało i duch tworzą nierozerwalną całość. Masaż, którego ruchy wykonywane są dłońmi i przedramieniem. Prawdziwa uczta, doznanie uczucia błogości i głębokiego relaksu.

Tropikalny dotyk

masaż bambusem królewskim

MASAŻ BAMBUSEM KRÓLEWSKIM

gwarantuje wiele niezapomnianych wrażeń. W Chinach od wieków drzewo bambusowe symbolizuje siłę i elastyczność, bo w ciągu miesiąca może urosnąć nawet o 10 metrów. Swoim kształtem przypomina też ludzkie kości, a jego charakterystyczne "węzły" – stawy człowieka. To czyni z pałeczek bambusowych doskonałe narzędzie do masażu, które gwarantuje wiele niespotykanych doznań. Terapia ta pomaga „odżyć” milionom receptorów czuciowych na ciele poprzez zastosowanie oryginalnych technik masażu oraz zróżnicowanej intensywności dotyku. Szczególnie skuteczny i zalecany w likwidacji przemęczenia mięśni oraz jako masaż o działaniu drenującym.

Bambusowe miotełki

masaż samurajski

MASAŻ BAMBUSOWYMI MIOTEŁKAMI

to masaż wykonywany na oleju, za pomocą bambusowych miotełek, które głaszczą, oklepują i ugniatają całe ciało, ze zmiennym rytmem i natężeniem. Metoda zapożyczona od japońskich wojowników dla poprawy sił witalnych, po wyczerpującej walce. Masaż zalecany po dużym wysiłku fizycznym oraz umysłowym. Ma działanie pobudzające oraz stymulujące cały organizm. Poprawia mikrokrążenie, wspomaga przemianę materii, zmniejsza obrzęki.

Wat-Poh

Tajski masaż stóp

MASAŻ TAJSKI STÓP

jest formą tradycyjnej medycyny stosowanej przez mnichów z tajlandzkich świątyń. Na jego   ostateczny kształt ogromny wpływ miała hinduska ajurweda i joga wywodząca się z Państwa Środka. Dlatego można rozpoznać w nim połączenie wielu znanych technik jak refleksologia, uciskanie, odblokowywanie kanałów energetycznych, czy rozciąganie. Masaż tajski stóp to połączenie masażu z akupresurą stref refleksologicznych stóp. Technika masażu obejmuje m.in. masaż podeszwy, grzbietu stopy, palców, kostek, łydek, okolic kolana. Poprzez działanie na strefy refleksologiczne stóp masaż wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa uczucie zmęczonych „ciężkich nóg”. Stosowany regularnie pomaga odreagować codzienne stresy. 

Marma

Masaż indyjski głowy

MASAŻ INDYJSKI GŁOWY

bazuje na starożytnym systemie uzdrawiania wykorzystującym górne czakramy oraz punkty Marma. Ważnymi ośrodkami na ciele człowieka są głowa, szyja i ramiona, gdyż to właśnie tam gromadzi się napięcie, gdy odczuwamy stres lub złość. W nazewnictwie hinduskim dotyk i masaż skóry głowy, uwalnia energię z siódmej czakry (znajdującej się właśnie na czubku głowy). Działa ogólnie antystresowo, skutecznie usuwa napięcia w szyi, ramionach i karku. Wykonywany w pozycji na siedząco orzeźwia, poprawia koncentrację, działa jak "zastrzyk energii"... Wystarczy jeden łagodzący masaż by poprawić nastrój, zrelaksować umysł, zlikwidować nagromadzone napięcie.

Hammam Soap

masaż oczyszczający pianą

OCZYSZCZAJĄCY MASAŻ CIAŁA

Zmierzające do boskości oraz czystość, główne założenie kultury islamskiej, znalazło wyraz w pełnym magicznej mocy przyrody rytuale hammam. Na zachodzie Hammam kojarzy się przede wszystkim z pielegnacją urody i głęboko oczyszczającym zabiegiem. Czarne mydło marokańskie  i wonne olejki wykorzystywane są od stuleci do holistycznych zabiegów na ciało. Ich stosowanie zostało zapoczątkowane w tradycyjnych arabskich łaźniach. Mydło po połączeniu z wodą tworzy delikatną pianę,  która po  energicznym peelingu naturalną rękawicą Kessa nakładana jest na ciało  przy pomocy jedwabnych worków.  Masaż głęboko oczyszcza oraz nawilża skórę.